Zamknij

Medalowe żniwo karateków. Wysoka forma pleszewskich zawodników

23:21, 10.04.2024 JAW Aktualizacja: 11:50, 14.04.2024
Skomentuj Fot.: Pleszewski Klub Karate Fot.: Pleszewski Klub Karate

6 kwietnia, w Kleszczewie, odbyły się Mistrzostwa Polski Karate WKF seniorów, w których pleszewscy zawodnicy zdobyli 4 medale.

Magdalena Godlewska wywalczyła mistrzostwo Polski w kumite -68kg broniąc tytułu z poprzedniego roku w finale pokonując Wiktorię Grejner z Klubu Karate Nidan Zawadzkie na punkty 3-1. W drodze do finału pokonała 7-1 Martę Krause z klubu Sonkei Gdańsk, w półfinale zwyciężyła 3-0 z Sandrą Leskie z KK Gokken.

Kolejny złoty medal był dziełem Michała Florczaka, który został mistrzem Polski w kumite -84kg pokonując kolejno Krystiana Krajnika z klubu Biofeed Karate team 6-1. W walce półfinałowej wygrał natomiast 4-0 z Bartoszem Kędzierskim z klubu Olimp Łódź. Finałową walkę Michał rozstrzygnął w stosunku 6-2, wygrywając z Krzysztofem Małachowskim z Sakuria Rumia.

Trener złotych medalistów również wystartował w mistrzostwach zwyciężając w kumite seniorów +84kg. W decydującej walce pokonał Dawida Sobkowiaka z klubu Budokan Wrocław 3-1. W drodze do finału pokonał Huberta Jarockiego z Olimp Łódź oraz, w półfinale, Cypriana Jarczaka z Kaminarii Perzów 2-0.

Srebrny medal zdobyła drużyna w składzie Jakub Borowczyk, Jakub Konowalczyk, Wojciech Pestka, Michał Florczak oraz Bartłomiej Sołtysiak w kumite drużynowym, ulegając, w finałowym starciu, drużynie Olimp Łódź 1-2.

W klasyfikacji medalowej Pleszewski Klub Karate zajął 2 miejsce na 39 sklasyfikowanych ekip.

A już niedługo, w dniach od 20 do 21 kwietnia br. odbędzie się jedna z większych imprez sportowych w Pleszewie 10th Central Poland Open Grand Prix Karate.