Rozgrywki ligi amatorskiej po zmianach. Dwa mecze rozłożone na dwa dni

16:02, 07.06.2024 JAW Aktualizacja: 14:33, 10.06.2024
Skomentuj Fot.: Maciej Jaworski/pleszew24.info Fot.: Maciej Jaworski/pleszew24.info

Zeszły tydzień przyniósł nieoczekiwaną informację o wycofaniu się w rozgrywek zespoły Edbet Kowalew. W związku z tym organizator rozgrywek musiał dokonać zmian w terminarzu.

Drużyna z Kowalewa nie przystąpiła do rozgrywek i nie zdążyła rozegrać do tej pory żadnego spotkania. W związku z tym wycofała się z rozgrywek, a organizator został zmuszony do dokonania zmian w terminarzu. Pozostałe 4 zespoły zamiast dwóch rund rozegrają trzy co spowodowało konieczność rozegrania jednego dodatkowego spotkania przez każdy zespół. Jak twierdzą uczestnicy będzie to jednak z korzyścią dla wszystkich.

Oba spotkania rozgrane w ramach dokończenia drugiej kolejki oraz rozpoczęcia trzeciej kolejki gier przyniosły duże emocje. Pierwsze ze spotkań, które zostało rozegrane w środę dostarczyło wiele wrażeń. Mocna w tym sezonie ekipa z Grodu Żubra, do przerwy, nie mogła przebić się przez szczelną obronę Amatorów. Po zmianie stron przyspieszyli grę, strzelili 4 bramki i wydawało się, że jest po meczu. Jednak waleczna ekipa Amatorów nie poddała się i strzeliła 2 gole, wprowadzając nieco niepokoju w szeregach gołuchowian. Jednak na więcej nie było ich tego dnia stać i Old Boys Gołuchów dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Wyniki 2 kolejki spotkań (dokończenie):

Stalpot/Amatorzy - Oldboys Gołuchów 2:4 (0:0)

Bramki zdobyli:

Stalpot/Amatorzy: Błażej Gawroński, Tomasz Mikołajczak.

Oldboys Gołuchów: Dominik Marcinkowski (3), Łukasz Witucki.

W piątkowy wieczór do rozgrywek, w ramach trzeciej kolejki spotkań przystąpiły drużyny Tilgnera i Amatorów. Zespół ubiegłorocznego wicemistrza podchodził do tego pojedynku w mocnym składzie i posiadając zawodników rezerwowych, a Amatorzy do składu zgłosili tylko 6 graczy i byli zmuszeni do gry przez całe spotkanie bez zmian.

Jednak to oni grając dokładnie i szybko wyszli na prowadzenie i zapachniało ciężkim spotkaniem dla Tilgnera. I rzeczywiście takie było. Zawodnicy wicemistrza nie mogli wejść we właściwy rytm, grali długą piłką, co było tylko i wyłącznie wodą na młyn, dobrze ustawionej, obrony Amatorów. Ci z kolei grali krótką dokładną piłkę i wychodzili z groźnymi kontrami. Jako, że cztery z ich akcji zakończyły się rozklepaniem obrony Tilgnera, to szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Wtedy wicemistrz wziął się do zdecydowanie dokładniejszej gry i do przerwy zdołał zniwelować straty o połowę. Druga 25 minut przysporzyło jeszcze więcej emocji. Zawodnicy Tilgnera przycisnęli zdecydowanie i obrona Amatorów miała coraz większe problemy. W końcu Tilgnerowi udało się strzelić dwie bramki i doprowadzić do remisu. Jednak wynik ten nie zadowolił ani jednych ani drugich. Dość powiedzieć, że to zespół wicemistrza mógł rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Jednak niewykorzystany rzut karny i dwie stuprocentowe sytuacje w końcówce spotkania sprawiły, że wynik nie uległ zmianie.

Wyniki 3 kolejki spotkań:

Tilgner Pleszew - Stalpot/Amatorzy 4:4 (2:4)

Tilgner Pleszew: Dominik Włodarczyk (2), Krzysztof Konieczny, Marcin Woźniak.

Stalpot/Amatorzy: Błażej Gawroński (3), Michał Potarzycki.

Dokończenie 3 kolejki spotkań w środę 12 czerwca, kiedy to o godzinie 19:00 zmierzą się Oldboys Gołuchów z Victorią/Komiz. Na czele klasyfikacji strzelców znajduje się Dominik Włodarczyk (Tilgner) z 7 strzelonymi bramkami.