Zamknij

Karatecy z medalem na międzynarodowym turnieju [zdjęcia]

06:24, 23.10.2024 JAW Aktualizacja: 09:29, 25.10.2024
Skomentuj Fot.: Pleszewski Klub Karate Fot.: Pleszewski Klub Karate

W dniach 19-20 października, już po raz 18, w Bielsku Białej odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Polish Open – Grand Prix.

[FOTORELACJANOWA]1200[/FOTORELACJANOWA]

W turnieju wzięła udział rekordowa liczba, ponad 1900, zawodników i zawodniczek reprezentujących 240 klubów z 32 państw, w tym 11 zawodników Pleszewskiego Klubu Karate.

- Nasi reprezentanci wywalczyli jeden brązowy medal, który zdobyła Maja Kolanowska w kumite kadetek -54 kg oraz jedno piąte miejsce, które zajęła Magdalena Godlewska w kumite seniorek -68kg - mówi Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate

W drodze do brązowego medalu, Maja Kolanowska, przegrała pierwszą walkę z reprezentantką Ukrainy, która weszła do finału co dało pleszewskiej zawodnicze możliwość rywalizowania w repasażach.

Pleszewianka pokonała kolejno zawodniczkę z Czech 5-0, Słowaczkę 2-0 oraz w kolejnej rundzie przez wskazanie sędziowskie przy stanie 0-0 reprezentantkę Ukrainy Marharytę Sydorowską. W bezpośredniej walce o brązowy medal, podopieczna Barłomieja Sołtysiaka, pokonała kolejną Ukrainkę Oleksandrę Smyrną 6-3.