Pleszew

Zamknij

Dodaj komentarz

[Zdjęcia] Hat-trick strażaków z Pleszewa. Puchar zostaje w komendzie na zawsze

JAW 08:32, 22.06.2026 Aktualizacja: 09:25, 22.06.2026
Skomentuj [Zdjęcia] Hat-trick strażaków z Pleszewa. Puchar zostaje w komendzie na zawsze Fot.: Facebook - Marcin Woźniak

Po raz trzeci z rzędu strażacy z Pleszewa okazali się bezkonkurencyjni podczas XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Drużyna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie nie tylko sięgnęła po złoty medal, ale również na stałe zdobyła puchar przechodni.

Zawody zakończyły się w niedzielę, 21 czerwca. Przez dwa dni 32 zespoły z całej Polski rywalizowały w 18 wymagających konkurencjach sprawdzających zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności ratownicze w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Fot.: Facebook - Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach KPP

Pleszewską drużynę reprezentowali: Mateusz Grabarek, Jakub Matjasik, Bartosz Sawada oraz Marcin Woźniak. Strażacy po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki ratowników, zdobywając trzecie z rzędu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Fot.: Facebook - Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach KPP

Rywalizacja miała przede wszystkim charakter praktyczny. Uczestnicy musieli zmierzyć się z realistycznymi scenariuszami ratowniczymi, obejmującymi między innymi wypadki komunikacyjne, nagłe zatrzymania krążenia, działania w trudnym terenie czy ratownictwo wodne. Konkurencje odbywały się zarówno w dzień, jak i w nocy, a wiele z nich wymagało dużych umiejętności technicznych oraz odporności na stres.

Fot.: Facebook - Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach KPP

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. miejsce - PSP Pleszew

2. miejsce - KP PSP Krotoszyn

3. miejsce - OSP Bestwina

Sukces pleszewskich strażaków ma wyjątkowy wymiar. Trzecie zwycięstwo z rzędu oznacza, że puchar przechodni na stałe trafi do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Przyszłoroczna edycja zawodów zyska jeszcze większą rangę. Organizatorzy zapowiedzieli, że wydarzenie będzie odbywać się pod nową, oficjalną nazwą Mistrzostwa Polski w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

 

::news{"type":"see-also","item":"18791"}

::news{"type":"see-also","item":"18788"}

::news{"type":"see-also","item":"18782"}

::news{"type":"see-also","item":"18779"}

::news{"type":"see-also","item":"18770"}

::news{"type":"see-also","item":"18776"}

(JAW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%