Tradycja drewnianej szopki na pleszewskim rynku sięga kilkunastu lat wstecz. Wówczas, podczas jednego z plenerów malarsko-rzeźbiarskich, narodził się pomysł, aby artyści stworzyli również figury do żłóbka. Wyrzeźbiono wówczas Świętą Rodzinę, trzej królów, anioła oraz pastuszków.
Sama konstrukcja stajenki powstała natomiast według projektu mężczyzn ze schroniska dla bezdomnych w Pleszewie oraz jego kierownika Ireneusza Stefaniaka. Przez wiele lat to oni właśnie zajmowali się corocznym montowaniem pleszewskiej szopki. Natomiast od kilku sezonów zadanie to przejęło Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie.
W Drugie Święto, 26 grudnia przy żłóbku pojawią się żywe zwierzęta. Podziwiać je będzie można od godziny 11.00 do 16.00. Jakich konkretnie lokatorów szopki będzie można zobaczyć? Przyjdźcie i przekonajcie się sami!
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"330"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Burmistrz pokazał projekt nowego basenu w mieście
Pozdrawiamy Kompleksy Basenów w Całym kraju . W każdym mieście ,..... Prezydent Donald Trump z rodziną
Oficer
14:30, 2026-06-27
Burmistrz pokazał projekt nowego basenu w mieście
.......
Este alcalde demostr
12:09, 2026-06-27
Pożar busa w Wyszkach. Ogień pojawił się pod maską
czyli nie tylko elektryki sie pala - ciekawe....
mikawel
10:38, 2026-06-27
[Zdjęcia] Turniej gamingowy przełamujący stereotypy
Jak nic, jak mamy compact lab, które wypłaca pensje już chyba od roku pomimo, że nie działa.
PPL
06:51, 2026-06-27