Dobrzyca

Zamknij
UWAGA!

Dodaj komentarz

Każda sekunda ma znaczenie. Uczniowie z Lutyni ćwiczyli ratowanie życia

JAW 11:15, 24.06.2026
Skomentuj Każda sekunda ma znaczenie. Uczniowie z Lutyni ćwiczyli ratowanie życia Fot.: KPP w Pleszewie

Policjanci z Posterunku Policji w Dobrzycy odwiedzili uczniów szkoły w Lutyni, by przekazać im wiedzę, która w przyszłości może okazać się bezcenna.

Podczas szkolenia z zakresu pierwszej pomocy młodzież nie tylko poznała podstawowe zasady ratowania życia, ale również miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Funkcjonariusze podkreślali, że pierwsza pomoc jest obowiązkiem każdego z nas. Nigdy nie wiadomo, kto jako pierwszy znajdzie się na miejscu wypadku lub nagłego zdarzenia, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie i umiejętność szybkiego reagowania.

Zajęcia poprowadzili mł. asp. Michał Kręciołek, będący ratownikiem medycznym, oraz asp. szt. Piotr Ryfa, ratownik WOPR. Policjanci omówili zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, szczególnie w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia. Uczniowie dowiedzieli się również, jak działa automatyczny defibrylator zewnętrzny AED i kiedy należy go użyć.

Spotkanie miało charakter edukacyjny i było poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu oraz niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Głównym celem warsztatów było wyposażenie uczestników w wiedzę niezbędną do ratowania życia oraz wykształcenie umiejętności szybkiego i skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne. Uczniowie mogli samodzielnie ćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na specjalnie przygotowanym manekinie. Dzięki temu teoria została połączona z praktyką, a młodzi uczestnicy przekonali się, jak ważne są opanowanie i właściwe działanie w sytuacjach kryzysowych.

Zdobyta podczas szkolenia wiedza może w przyszłości okazać się decydująca w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy często ma kluczowe znaczenie i może zapobiec poważnym konsekwencjom zdrowotnym, a nawet uratować ludzkie życie.

::news{"type":"see-also","item":"18851"}

::news{"type":"see-also","item":"18845"}

::news{"type":"see-also","item":"18836"}

::news{"type":"see-also","item":"18821"}

::news{"type":"see-also","item":"18818"}

 

(JAW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

[Zdjęcia] Turniej gamingowy przełamujący stereotypy

A w pleszewie kompaktowe zero nic na rynku.

Kompaktowe slumsy

20:44, 2026-06-24

[Zdjęcia] Kierowca przewieziony do szpitala po porannym

Portal zpleszewa.pl podał że kierowcą był 24 letni Kolumbijczyk / kto pokryje koszty akcji ? podatnicy ? /. Do redakcji ukrywajcie dalej tego typu informacje to doczekacie się realiów brytyjskich, francuskich i niemieckich + banderowcy... P.S. Ostatnio ojciec Pakistańczyka skazanego na dożywocie w Wielkiej Brytanii za gwałt na małoletniej dziewczynce stwierdził że nie był to gwałt gdyż dziewczynka nie była dziewicą / sprawa dotyczy wlk. afery w Anglii gdzie imigranci z Pakistanu masowo demoralizowali i gwałcili nieletnie białe dziewczynki. Media i rząd to wyciszali. P.S.Polecam obejrzeć film na youtube tytuł: "Dziesiątki tysięcy białych dziewcząt zgwałconych przez pakistańskie gangi w Wlk. Brytanii" !

POLSKA - KOD 590

07:40, 2026-06-23

Masowe kontrole na drogach powiatu. Policja zatrzymała

Przypominam Panom z Policji że cały czas w Pleszewie jest duży problem młodzieży która jeździ po chodnikach na rowerach a zwłaszcza na hulajnogach z prędkością dużą większa od tempa pieszego / do południa i wieczorami /. Może warto do południa zaangażowań straż miejską która ma monitoring u siebie w biurze a Panowie strażnicy często patrolują centrum sprawdzając bilety w strefie parkowania / przecież przy okazji mogliby młodzieży zwrócić uwagę /.... P.S. Każdy ma w rodzinie osoby starsze więc na każdego może trafić taka hulajnoga . z góry dziękuję /.

POLSKA - KOD 590

15:03, 2026-06-22

Masowe kontrole na drogach powiatu. Policja zatrzymała

Może jakby zrobili trzeźwe wieczorki więcej by złapali a nie tylko poranki...

Nick

11:32, 2026-06-22

0%