Dobrzyca

Zamknij
UWAGA!

Dodaj komentarz

[Zdjęcia] Strażackie święto w Dobrzycy. Piknik pełen emocji, wiedzy i dobrej zabawy

JAW 08:00, 23.06.2026 Aktualizacja: 11:17, 22.06.2026
Skomentuj [Zdjęcia]Strażackie święto w Dobrzycy. Piknik pełen emocji, wiedzy i dobrej zabawy Fot.: OSP w Dobrzycy

Teren Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy w minioną sobotę tętnił życiem. To właśnie tam odbył się Piknik Strażacki Gminy Dobrzyca 2026, który przyciągnął mieszkańców zainteresowanych działalnością strażaków, ratownictwem oraz rodzinną rozrywką.

::photoreport{"type":"see-button","item":"1880"}

Przez kilka godzin miejsce to zamieniło się w prawdziwe centrum strażackich atrakcji. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy strażaków, poznać nowoczesny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych oraz wziąć udział w licznych pokazach i zajęciach edukacyjnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje pojazdów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Mieszkańcy mogli zobaczyć wyposażenie wykorzystywane podczas działań ratowniczych, a także zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem używanym przez służby. Ważnym elementem pikniku były również stanowiska edukacyjne programu Ochrona Ludności i Obrona Cywilna.

Organizatorzy przygotowali także zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczestnicy mogli zdobyć praktyczne umiejętności, które w przyszłości mogą okazać się niezwykle cenne. Spore zainteresowanie wzbudził również pokaz dronów wykorzystywanych podczas działań ratowniczych.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w przygotowanych zabawach, a ogromne emocje, jak co roku, wywołała Strażacka Piana Party, która zgromadziła wielu uczestników i stała się jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu.

Istotnym elementem wydarzenia były Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W kategorii dziewcząt zwyciężyła MDP OSP Koźminiec, będąca jedyną drużyną w tej kategorii.

W rywalizacji chłopców pierwsze miejsce wywalczyła MDP OSP Dobrzyca, natomiast drugą lokatę zajęła MDP OSP Koźminiec. Uczestnicy zawodów zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, zaangażowanie oraz ducha sportowej rywalizacji.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować Gminę Dobrzyca podczas Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Pleszewie, które odbędą się już w najbliższy weekend.

::news{"type":"see-also","item":"18785"}

::news{"type":"see-also","item":"18806"}

::news{"type":"see-also","item":"18797"}

::news{"type":"see-also","item":"18791"}

::news{"type":"see-also","item":"18788"}

::news{"type":"see-also","item":"18740"}

 

(JAW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

[Zdjęcia] Kierowca przewieziony do szpitala po porannym

Portal zpleszewa.pl podał że kierowcą był 24 letni Kolumbijczyk / kto pokryje koszty akcji ? podatnicy ? /. Do redakcji ukrywajcie dalej tego typu informacje to doczekacie się realiów brytyjskich, francuskich i niemieckich + banderowcy... P.S. Ostatnio ojciec Pakistańczyka skazanego na dożywocie w Wielkiej Brytanii za gwałt na małoletniej dziewczynce stwierdził że nie był to gwałt gdyż dziewczynka nie była dziewicą / sprawa dotyczy wlk. afery w Anglii gdzie imigranci z Pakistanu masowo demoralizowali i gwałcili nieletnie białe dziewczynki. Media i rząd to wyciszali. P.S.Polecam obejrzeć film na youtube tytuł: "Dziesiątki tysięcy białych dziewcząt zgwałconych przez pakistańskie gangi w Wlk. Brytanii" !

POLSKA - KOD 590

07:40, 2026-06-23

Masowe kontrole na drogach powiatu. Policja zatrzymała

Przypominam Panom z Policji że cały czas w Pleszewie jest duży problem młodzieży która jeździ po chodnikach na rowerach a zwłaszcza na hulajnogach z prędkością dużą większa od tempa pieszego / do południa i wieczorami /. Może warto do południa zaangażowań straż miejską która ma monitoring u siebie w biurze a Panowie strażnicy często patrolują centrum sprawdzając bilety w strefie parkowania / przecież przy okazji mogliby młodzieży zwrócić uwagę /.... P.S. Każdy ma w rodzinie osoby starsze więc na każdego może trafić taka hulajnoga . z góry dziękuję /.

POLSKA - KOD 590

15:03, 2026-06-22

Masowe kontrole na drogach powiatu. Policja zatrzymała

Może jakby zrobili trzeźwe wieczorki więcej by złapali a nie tylko poranki...

Nick

11:32, 2026-06-22

Zamiłowanie do dziennikarstwa odziedziczyła po mame

Do redakcji: warto byście podali koszty takich spotkań / jakie ponosi podatnik - chyba że płaci prywatny sponsor / kiedyś to się wydało w przypadku znanego aktora z W-wy to była to jakaś astronomiczna kwota...

POLSKA - KOD 590

14:02, 2026-06-21

0%