Do zdarzenia doszło na południowej obwodnicy Pleszewa, na odcinku pomiędzy wyjazdami z Wojska Polskiego, a Podgórną.
Mężczyzna jadący rowerem został potrącony przez kierowcę busa należącego do firmy kurierskiej. Na miejscu znajdują się służby - Państwowa Straż Pożarna, policja.
- Poszkodowanemu na początku udzielono na miejscu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie cyklistę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, który zabrał go do szpitala - mówi rzecznik PSP w Pleszewie Paweł Mimier.
Na trasie obecnie występują utrudnienia w ruchu, czytelnicy piszą o zakorkowanej "jedenastce". Na początku trasa była całkowicie nieprzejezdna.
Ruch na drodze odbywa się normalnie. Na miejscu wciąż pracuje policja (trzy radiowozy), jest też kierowca samochodu uczestniczącego w zdarzeniu.
Na razie brakuje informacji dotyczących tego, kto zawinił wypadkowi.
- Wciąż wyjaśniamy okoliczności zdarzenia - informuje portal Pleszew24.info Monika Kołaska z pleszewskiej policji.
- Wczoraj o godzinie 16.15 w Pleszewie na ul. Marcinkowskiego doszło do potrącenia rowerzysty przez kierowcę samochodu marki Fiat Ducato. 73-letni mieszkaniec Pleszewa, kierując rowerem, nagle skręcił w lewo i wjechał pod jadący w tym samym kierunku samochód. Fiatem kierowała 27-letnia mieszkanka Kalisza. Rowerzysta trafił do szpitala. Czynności w sprawie wypadku prowadzą policjanci z pleszewskiej komendy – informuje portal Pleszew24.info asp. szt. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.
::news{"type":"see-also","item":"3477"}
::addons{"type":"alert"}
Apel Luję14:23, 14.03.2024
Ul. Marcinkowskiego to zapomniany zakątek Pleszewa - Miasta 15'
Wielokrotnie zgłaszano problemy tego miejsca, którymi do dnia dzisiejszego nie zajęto się kompleksowo. A problemy się piętrzą:
- wjazd na ul. Marcinkowskiego z DK11 (obwodnica) jest zapadnięty
- przepust pod wjazdem jest zasypany/zatkany
- ul. Marcinkowskiego jest pełna głębokich dziur
- nie ma połączenia pieszo-rowerowego ulicy Marcinkowskiego z miastem
Chcąc iść/jechać rowerem z ul. Marcinkowskiego lub do ul. Marcinkowskiego w Pleszewie trzeba iść/jechać obwodnicą Pleszewa, czyli drogą krajową nr 11, na której ruch jest obłędny.
Gdyby ktoś dostrzegł problem i zajął się jego rozwiązaniem to do tego wypadku prawdopodobnie by nie doszło.
Oby nikt nie zginął poruszając się do lub z ulicy Marcinkowskiego w Pleszewie...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Burmistrz pokazał projekt nowego basenu w mieście
Pozdrawiamy Kompleksy Basenów w Całym kraju . W każdym mieście ,..... Prezydent Donald Trump z rodziną
Oficer
14:30, 2026-06-27
Burmistrz pokazał projekt nowego basenu w mieście
.......
Este alcalde demostr
12:09, 2026-06-27
Pożar busa w Wyszkach. Ogień pojawił się pod maską
czyli nie tylko elektryki sie pala - ciekawe....
mikawel
10:38, 2026-06-27
[Zdjęcia] Turniej gamingowy przełamujący stereotypy
Jak nic, jak mamy compact lab, które wypłaca pensje już chyba od roku pomimo, że nie działa.
PPL
06:51, 2026-06-27