Kultura, nauka, religia

Zamknij
UWAGA!

Dodaj komentarz

Trudna sytuacja w pleszewskiej szkole. Kto nią pokieruje wobec fiaska konkursu? Wiemy już jakie są opcje na stole

JAW 11:37, 25.06.2026 Aktualizacja: 12:04, 25.06.2026
Skomentuj Kto pokieruje pleszewską szkołą wobec fiaska konkursu? Wiemy jakie są opcje Dyrektor Kałużna przyjmuje gratulacje od włądz powiatu podczas niedawnych obchodów jubileuszu szkoły. Fot. Pleszew24.info

::addons{"type":"we-were-first"}

Po ćwierć wieku kierowania Zespołem Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie ze stanowiskiem żegna się Iwona Kałużna. Wieloletnia dyrektor placówki z końcem sierpnia przechodzi na emeryturę, zamykając tym samym 25-letni okres zarządzania szkołą.

ZSUG w tym roku obchodzi 140-lecie istnienia i jest placówką z bogatymi tradycjami. Organem prowadzącym szkołę jest Powiat Pleszewski. W związku z koniecznością wyłonienia następcy przeprowadzono konkurs na stanowisko dyrektora. Do postępowania przystąpiło dwoje kandydatów: aktualny wicedyrektor oraz osoba z gminy Dobrzyca. Ku pewnym zaskoczeniu, konkurs nie został jednak rozstrzygnięty.

- Żaden z kandydatów nie uzyskał kwalifikowanej liczby głosów - mówi portalowi Pleszew24.info rzecznik Starostwa Powiatowego w Pleszewie Tomasz Wojtala. 

Co dalej? Teraz Powiat Pleszewski ma kilka możliwości. Może ogłosić nowy konkurs albo powierzyć obowiązki z "wolnej ręki", po uzgodnieniu z innymi gremiami.   

 

Zgodnie z Prawem Oświatowym jeżeli w wyniku konkursu na dyrektora szkoły nie wyłoniono żadnego kandydata, organ prowadzący - Zarząd Powiatu - może ogłosić kolejny konkurs na to stanowisko albo powierzyć je kandydatowi ustalonemu w porozumieniu z kuratorium oświaty po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej. Do czasu powierzenia stanowiska dyrektora organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, jednak nie dłużej niż na okres 10 miesięcy - dodaje T. Wojtala. 

Na ostateczną decyzję dotyczącą kierownictwa Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie trzeba więc jeszcze poczekać.

 

::news{"type":"see-also","item":"18887"}

::news{"type":"see-also","item":"18881"}

::news{"type":"see-also","item":"18878"}

::news{"type":"see-also","item":"18863"}

 

(JAW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Katolicy posprzątali ewangelicki cmentarz

Jednak to prawda że pamięć na wsiach jest ponad gwiazdy, tutaj pamięć o przodkach ich grobach wykracza poza normy warszawskie.

Witek

23:05, 2026-06-24

[Zdjęcia] Turniej gamingowy przełamujący stereotypy

A w pleszewie kompaktowe zero nic na rynku.

Kompaktowe slumsy

20:44, 2026-06-24

[Zdjęcia] Kierowca przewieziony do szpitala po porannym

Portal zpleszewa.pl podał że kierowcą był 24 letni Kolumbijczyk / kto pokryje koszty akcji ? podatnicy ? /. Do redakcji ukrywajcie dalej tego typu informacje to doczekacie się realiów brytyjskich, francuskich i niemieckich + banderowcy... P.S. Ostatnio ojciec Pakistańczyka skazanego na dożywocie w Wielkiej Brytanii za gwałt na małoletniej dziewczynce stwierdził że nie był to gwałt gdyż dziewczynka nie była dziewicą / sprawa dotyczy wlk. afery w Anglii gdzie imigranci z Pakistanu masowo demoralizowali i gwałcili nieletnie białe dziewczynki. Media i rząd to wyciszali. P.S.Polecam obejrzeć film na youtube tytuł: "Dziesiątki tysięcy białych dziewcząt zgwałconych przez pakistańskie gangi w Wlk. Brytanii" !

POLSKA - KOD 590

07:40, 2026-06-23

Masowe kontrole na drogach powiatu. Policja zatrzymała

Przypominam Panom z Policji że cały czas w Pleszewie jest duży problem młodzieży która jeździ po chodnikach na rowerach a zwłaszcza na hulajnogach z prędkością dużą większa od tempa pieszego / do południa i wieczorami /. Może warto do południa zaangażowań straż miejską która ma monitoring u siebie w biurze a Panowie strażnicy często patrolują centrum sprawdzając bilety w strefie parkowania / przecież przy okazji mogliby młodzieży zwrócić uwagę /.... P.S. Każdy ma w rodzinie osoby starsze więc na każdego może trafić taka hulajnoga . z góry dziękuję /.

POLSKA - KOD 590

15:03, 2026-06-22

0%