Siostra Bellarmina – Bogumiła Stempniewska urodziła się 10 lipca 1942 r. w Kowalewie pow. Pleszew. Ochrzczona została 27 czerwca 1943 r. w parafii pod wezwaniem św. Gotarda w Kaliszu – osiedle Rypinek. Rodzice to Antoni i Stefania zd. Bandosz. Sakrament Bierzmowania przyjęła 4 maja 1952 r. w Pleszewie.
Mieszkała w Kowalewie pow. Pleszew. Do Domu Macierzystego Zgromadzenia w Pleszewie zgłosiła się 2 lipca 1959 r. Do postulatu została przyjęta 15 sierpnia 1959 r. Pierwsze lata formacji zakonnej przeżyła w Pleszewie. Do nowicjatu wstąpiła 2 maja 1960 r. W sierpniu 1960 roku ukończyła Kurs Katechetyczny w Pleszewie. 3 maja 1962 r. złożyła pierwszą profesję na jeden rok. Do lutego 1966 r. uczyła się i pracowała w Pleszewie. Tu zrobiła Roczny Kurs Księgowości oraz uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym – korespondencyjnie w Kaliszu. Liceum ukończyła i otrzymała Świadectwo Dojrzałości w 1965 r.
W lutym 1966 r. wyjechała na placówkę do Gniezna przy ul. Łaskiego i pracowała w Kurii Archidiecezjalnej do sierpnia 1969 r. 30 sierpnia wyjechała z Gniezna na placówkę parafialną do Zielonej Góry, gdzie była katechetką i biuralistką do sierpnia 1972 r. W sierpniu 1972 r. decyzją Wyższych Przełożonych została skierowana na placówkę parafialną do Gdańska. Z Zielonej Góry wyjechała 23 sierpnia 1972 r. na placówkę parafialną do Gdańska i pracowała jako katechetka do 11 sierpnia 1977 r.
W sierpniu 1977 roku opuściła Polskę i udała się z posługą za Morze Bałtyckie do Szwecji. 12 sierpnia rozpoczęła pracę wychowawczyni w przedszkolu w Oskarström do 16 sierpnia 1980 r. Od 17 sierpnia 1980 do 26 sierpnia 1986 posługuje na placówce w Helsingborgu. Następnie wraca do Oskarström i tutaj jest do 2010 r. W Szwecji misję pracy jako wychowawczyni w przedszkolach oraz jako Przełożona w Domach Sióstr na placówkach pełni do 2010 r.
W październiku 2010 r. rozpoczyna posługę w Polsce. 19 października dołącza do Wspólnoty Sióstr w Lubaszu, gdzie podejmuje prace domowe oraz troszczy się o bieliznę kościelną w parafialnym kościele. We wrześniu 2011 roku zostaje przez Przełożonych Wyższych posłana na placówkę do Borku Wlkp. W Borku również zajmuje się bielizną kościelną, troszczy się o wystrój kościoła, pomaga w domu, w zespole Caritas oraz w świetlicy dla dzieci.
W lutym 2015 roku zostaje przeniesiona na placówkę do Gniezna przy ul. Chociszewskiego 9 i skierowana do posługi siostrom w refektarzu. Gdy stan zdrowia zaczął szybko się pogarszać, zostaje zwolniona z obowiązku refektarki. Jak zdrowie pozwala, to pomaga przy myciu naczyń.
W grudniu 2022 roku ze względu na stan zdrowia zostaje przewieziona do Domu Prowincjalnego w Pleszewie i zamieszkuje z chorymi Siostrami w części przystosowanej dla chorych pod troskliwą opieką Sióstr Pielęgniarek, całej Wspólnoty i Ks. Kapelana. W połowie stycznia br. stan zdrowia zaczął gwałtownie się pogarszać. Słabła bardzo szybko, przestała chodzić, jeść, nawet nie mogła połykać wody. Otoczona modlitwą Sióstr, zaopatrzona sakramentami świętymi, odeszła do Domu Ojca 2 lutego 2026 r. o godz. 3.40.
Ave Maryja
Siostra Bogusława

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Burmistrz pokazał projekt nowego basenu w mieście
Pozdrawiamy Kompleksy Basenów w Całym kraju . W każdym mieście ,..... Prezydent Donald Trump z rodziną
Oficer
14:30, 2026-06-27
Burmistrz pokazał projekt nowego basenu w mieście
.......
Este alcalde demostr
12:09, 2026-06-27
Pożar busa w Wyszkach. Ogień pojawił się pod maską
czyli nie tylko elektryki sie pala - ciekawe....
mikawel
10:38, 2026-06-27
[Zdjęcia] Turniej gamingowy przełamujący stereotypy
Jak nic, jak mamy compact lab, które wypłaca pensje już chyba od roku pomimo, że nie działa.
PPL
06:51, 2026-06-27