Siostra Angela – Halina Zientalska urodziła się w Wierznicy pow. Lipno13 kwietnia 1930r. Rodzice to Feliks i Helena zd. Kozłowska, ochrzczona 20 kwietnia 1930 r. w Kwakowie w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP .
Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiła 02 lipca 1946 r. w Zadusznikach w diecezji Włocławskiej.
Do Domu Macierzystego Zgromadzenia w Pleszewie przyjechała w czerwcu 1947 r. Do postulatu została przyjęta 26 lipca 1947 r. i była do grudnia 1956 r. W tym czasie była w Szkole Pielęgniarskiej i otrzymała ” nakaz pracy”. 15 lipca 1954 r. rozpoczęła w Pleszewie nowicjat. 16 lipca 1956r. złożyła pierwsze śluby zakonne. 28 grudnia 1956 r. wyjechała na placówkę do Czarnkowa gdzie podjęła pracę pielęgniarki na oddziale w tamtejszym szpitalu. W lutym 1960r. wróciła do Pleszewa i podjęła pracę w szpitalu pleszewskim, który mieścił się w naszym domu. Tutaj z wielkim oddaniem chorym, pracowała od 13 lutego 1960 r. do 15 września 1990 r.
Po trzydziestu latach ofiarnej pracy w szpitalu, we wrześniu 1990r. została skierowana na placówkę do Borku Wielkopolskiego i przyjęła obowiązki Przełożonej Domu. W Borku jako Przełożona troszczyła się o Siostry, o dom i chorych w domach. Po sześciu latach ofiarnej posługi Siostra Angela decyzją Władzy Zgromadzenia została skierowana 14września na placówkę do Obornik. Tutaj podjęła obowiązki domowe i pielęgniarki terenowej.
10 stycznia 1998r. z Obornik została skierowana na placówkę do Rozdrażewa i posługiwała jako siostra charytatywna niosąc pomoc ludziom potrzebującym do września 2010 roku.
Z Rozdrażewa dnia 09 września 2010 roku S. Angela została skierowana do domu w Zaniemyślu gdzie pomagała w pracach domowych i opiekowała się starszymi i schorowanymi Siostrami. Z biegiem czasu siły malały, stan zdrowia się pogarszał. 03 stycznia 2019 roku stan zdrowia tak się pogorszył, że została przywieziona do Pleszewa do Domu Prowincjalnego i umieszczona w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w naszym Domu. Tutaj była pod fachową opieką personelu i troską Sióstr. Odeszła do Domu Ojca 29 stycznia 2026 r. Ave Maryja.
Siostry Służebniczki, Pleszew

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Awaria sieci wodociągowej na pleszewskim osiedlu
Ale panowie usunęli awarie i o 2 w nocy sie rozjechali, robote wykonali suuper i mamy wode i dzięki im....
Ed
07:40, 2026-06-26
Katolicy posprzątali ewangelicki cmentarz
Jednak to prawda że pamięć na wsiach jest ponad gwiazdy, tutaj pamięć o przodkach ich grobach wykracza poza normy warszawskie.
Witek
23:05, 2026-06-24
[Zdjęcia] Turniej gamingowy przełamujący stereotypy
A w pleszewie kompaktowe zero nic na rynku.
Kompaktowe slumsy
20:44, 2026-06-24
[Zdjęcia] Kierowca przewieziony do szpitala po porannym
Portal zpleszewa.pl podał że kierowcą był 24 letni Kolumbijczyk / kto pokryje koszty akcji ? podatnicy ? /. Do redakcji ukrywajcie dalej tego typu informacje to doczekacie się realiów brytyjskich, francuskich i niemieckich + banderowcy... P.S. Ostatnio ojciec Pakistańczyka skazanego na dożywocie w Wielkiej Brytanii za gwałt na małoletniej dziewczynce stwierdził że nie był to gwałt gdyż dziewczynka nie była dziewicą / sprawa dotyczy wlk. afery w Anglii gdzie imigranci z Pakistanu masowo demoralizowali i gwałcili nieletnie białe dziewczynki. Media i rząd to wyciszali. P.S.Polecam obejrzeć film na youtube tytuł: "Dziesiątki tysięcy białych dziewcząt zgwałconych przez pakistańskie gangi w Wlk. Brytanii" !
POLSKA - KOD 590
07:40, 2026-06-23