Dlatego też Biblioteka w Pleszewie w sobotni poranek 18 listopada zaprosiła ojców/dziadków/opiekunów wraz z dziećmi do wspólnego zbudowania karmnika dla ptaków. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i każdy z uczestników bawił się znakomicie. Dzieci w skupieniu wkręcały, przymierzały, kleiły i malowały karmniki pod czujnym okiem opiekunów.
Podczas warsztatów stolarskich każda para dorosły-dziecko zbudowała karmnik, który następnie zabrała do domu. Karmniki zostaną zawieszone w przydomowych ogródkach czy na balkonach i pomogą ptakom przetrwać zimę - mówi Paulina Marciniak Kierownik Działu Dziecięcego
Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu "Stacja Biblioteka w dobrym klimacie" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.





Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pleszew24.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
[Zdjęcia] Kierowca przewieziony do szpitala po porannym
Portal zpleszewa.pl podał że kierowcą był 24 letni Kolumbijczyk / kto pokryje koszty akcji ? podatnicy ? /. Do redakcji ukrywajcie dalej tego typu informacje to doczekacie się realiów brytyjskich, francuskich i niemieckich + banderowcy... P.S. Ostatnio ojciec Pakistańczyka skazanego na dożywocie w Wielkiej Brytanii za gwałt na małoletniej dziewczynce stwierdził że nie był to gwałt gdyż dziewczynka nie była dziewicą / sprawa dotyczy wlk. afery w Anglii gdzie imigranci z Pakistanu masowo demoralizowali i gwałcili nieletnie białe dziewczynki. Media i rząd to wyciszali. P.S.Polecam obejrzeć film na youtube tytuł: "Dziesiątki tysięcy białych dziewcząt zgwałconych przez pakistańskie gangi w Wlk. Brytanii" !
POLSKA - KOD 590
07:40, 2026-06-23
Masowe kontrole na drogach powiatu. Policja zatrzymała
Przypominam Panom z Policji że cały czas w Pleszewie jest duży problem młodzieży która jeździ po chodnikach na rowerach a zwłaszcza na hulajnogach z prędkością dużą większa od tempa pieszego / do południa i wieczorami /. Może warto do południa zaangażowań straż miejską która ma monitoring u siebie w biurze a Panowie strażnicy często patrolują centrum sprawdzając bilety w strefie parkowania / przecież przy okazji mogliby młodzieży zwrócić uwagę /.... P.S. Każdy ma w rodzinie osoby starsze więc na każdego może trafić taka hulajnoga . z góry dziękuję /.
POLSKA - KOD 590
15:03, 2026-06-22
Masowe kontrole na drogach powiatu. Policja zatrzymała
Może jakby zrobili trzeźwe wieczorki więcej by złapali a nie tylko poranki...
Nick
11:32, 2026-06-22
Zamiłowanie do dziennikarstwa odziedziczyła po mame
Do redakcji: warto byście podali koszty takich spotkań / jakie ponosi podatnik - chyba że płaci prywatny sponsor / kiedyś to się wydało w przypadku znanego aktora z W-wy to była to jakaś astronomiczna kwota...
POLSKA - KOD 590
14:02, 2026-06-21